archive

Együttműködési megállapodás 20 közoktatási intézménnyel

2015. március 27.
A Dunaújvárosi Főiskola és 20 közoktatási intézmény közötti együttműködési megállapodás aláírására került sor 2015. március 12-én.

alairasA Főiskola, azon belül is a Tanárképző Központ egyik fontos célkitűzése volt, hogy megerősítse a felsőoktatás és a közoktatás közötti kapcsolatot. A Dunaújváros Járási Tankerülettel már 2014 nyarán elindult a kapcsolatfelvétel, de igazán 2014 őszén vált szorossá, amikor 2014. október 9-én a Tankerület és a Tanárképző Központ megszervezte és megrendezte az őszi szakmai napot, Az együttműködés következő, igen fontos állomása a 2014. november 11-én a Főiskola rektora és a Tankerület igazgatója által a két szervezet közötti együttműködési megállapodás aláírása volt. A szakmai napon kívül a főiskola még szorosabbra fűzte kapcsolatát a térség közoktatási intézményeivel az által, hogy 20 oktatási intézmény itt megjelent képviselőjével aláírta az együttműködési megállapodást. Az együttműködésben már nemcsak a Dunaújváros Járási Tankerülethez tartozó, zömmel általános iskolák vesznek részt, hanem a Székesfehérvári tankerültehez tartózó középiskolák (szakképző iskolák és gimnáziumok), valamint egy dunaföldvári általános isokla a Paksi Tankerületből is.